Dolar : Alış : 2.9228 / Satış : 2.9281
Euro : Alış : 3.2981 / Satış : 3.304
HAVA DURUMU
hava durumu

Artvin15°CParçalı Bulutlu

Son Dakika Haberleri

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

Artvin Amatör Futbol Ligi 2013-2014 Sezonu Fikstür Çekimi Yapıldı

Ana Sayfa » Haberler » Gündem » Artvin Amatör Futbol Ligi 2013-2014 Sezonu Fikstür Çekimi Yapıldı
17 Eylül 2013


Artvin Amatör Futbol Ligi 2013-2014 Sezonu Fikstür Çekimi Yapıldı

Artvin Gençlik merkezi toplantı salonunda yapılan 2013-2014 Artvin amatör futbol ligi fikstür çekimine Futbol Federasyonu Futbol İl Temsilci Sadettin Dağ ve yeni sezonda mücadele olacak olan spor kulüplerinin temsilcileri katıldı.
Büyükler Ligi, U19, U17, U16, U15, U14, U13,U11 kategorilerinde baş vuruların olduğu fikstür çekilişinde Ardanuç ve Şavşat ilçesinden herhangi bir takım kuralara katılmadı. U17, U16, kategorilerinde takim katılım sayısınız az olması nedeniyle ligin yapılıp yapılmayacağı belirsizliğini koruyor. Yapılan toplantıda 8 kategorinin 5’inde (Büyükler Ligi, U19, U15, U14, U13) fikstür çekimi yapıldı. Kura çekimi öncesinde kısa bir konuşma yapan Sadettin Dağ yeni sezonun kulüplerine ilimize ve ülkemize hayırlar getirmesini temennisinde bulundu. İl Futbol federasyonu Dağ liglerin başlangıç ve bitiş tarihlerinin henüz tam belli olmadığını ancak en kısa sürede belirlenmesi için gerekli mercilerle de görüşüp en kısa sürede belirlenmeye çalışılacağını dile getirdi. 8 takımın yer aldığı büyükler liginde fikstür çekişi sonrasında ilk hafta maçları şu şekilde oluştu:
Büyükler Liginde İlk Hafta Maçları
1.Artvin Hopa Spor-Borçka Spor, 2.Yusufeli Spor Arhavi gençlik Spor, 3.Borçka Belediye Spor- Kemalpaşa Spor, 4.Artvin 7 Mart Spor – Artvin İl Özel İdare Spor.
Tam fikstür ise önümüzde ki günlerde ASKF resmi internet sitesinden yayınlanacak. Büyükler ligi fikstür çekilişinin ardından alt kategorilerinde ki liglerin kuraları çekildi.
Toplantının son bölümüne katılın katılan Gençlik ve Spor Genel Müdür Yardımcı Mehmet Kocatepe, Artvin Gençlik hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bahattin Yetim ve Artvin Gençlik Merkezi Müdürü Uğur Beyazkaya Spor Kulüp temsilcilerinin sorun ve taleplerini dinledi.
Toplantıda yeni sezon öncesi il tertip komitesi seçimi de yapıldı. Yeni oluşturulan İl Tertip Komitesi 7 asıl üye yer aldı. İl Tertip komitesinde yer alan kişiler Sadettin Dağ, Uğur Beyazkaya, Necmi Asuman, Faruk Yazgün, Murat Ülker, Serdar Şentürk, Şaban Karaca, Ümit Aksu,Yaşar Yıldırım, Bülent Efendioğlu’da yedek üyeliğe seçildi.
Başkan Sadettin Dağ, yaptığı açıklama ile yeni sezon öncesi kurulların yapacakları görevler hakkında bilgi verdi. Dağ yaptığı bilgilendirmedi, “İl tertip komitelerinin kuruluşu seçimi, çalışmaları ve görevleri
Futbol il tertip komiteleri
İllerdeki amatör futbol müsabakalarını tertip ve tanzim etmek üzere her sezon başı Büyükler Amatör Süper Lig, Birinci Amatör Küme, İkinci Amatör Küme ve Alt Yapı Tertip Komitesi oluşturulur.
Alt Yapı kategorilerindeki takımların fazlalığı halinde A Gençler, B Gençler, Yıldız ve Minikler Tertip Komiteleri ayrı ayrı veya birleştirerek oluşturulabilir.
Tertip Komitelerinin Kuruluşu Ve Seçimi
Futbol h Tertip Komiteleri göreve seçimle gelirler. TFF tarafından İl Tertip Komitesi seçiminin yapılmasına gerek görülmeyen illerde Futbol İl Tertip Komitesi TFF tarafından atanır.
Futbol İl Tertip Komiteleri Futbol İl Temsilcisinin dışında 7 asıl ve 7 yedek üyeden i oluşur. Bu üyelerden 3 asıl ve 3 yedek üye o sezon, o kategoride lige katılacak kulüp İ temsilcileri arasından seçimle oluşturulur.
Tertip Komitesi seçimleri Futbol İl Temsilciliği seçimlerinin yapıldığı yıllarda İl Temsilciliği seçimiyle aynı gün, İl Temsilciliği seçiminin yapılmadığı yıllarda aşağıda belirtildiği şekliyle yapılır.
Tertip Komitesi seçiminin kulüplere duyurusu seçim tarihinden en az 7 gün önce Futbol İl Temsilcisi tarafından Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü veya ASKF aracılığıyla yapılır. Tertip Komitesi seçimi duyurusunda toplantının gün, saat ve toplantı yeri belirlenir. Bu çağrıda çoğunluk sağlanamaması sebebiyle toplantı yapılmazsa ikinci toplantının hangi gün, saat ve yerde yapılacağı belirtilir. İlk toplantı tarihi ile ikinci toplantı arasında bırakılacak zaman 7 günden az olamaz. Tertip Komitesi seçimi toplantısı ikinci toplantıda da gerçekleşmediği takdirde bu durum yapılamama nedenleri de belirtilmek suretiyle Futbol Federasyonuna bildirilir.
Futbol Federasyonunca yeni Tertip Komitesi üyeleri belirleninceye kadar Komitenin görevlerini İl Temsilcisi resen yürütür.
Tertip Komitesi seçimine kulübü temsilen bir yetkili, kulübün imzalı ve mühürlü bir yetki belgesi ile gelmek zorundadır.
Tertip Komitesine seçilecek üyelerin en az ilköğretim okulu mezunu olmaları, kamu haklarından yasaklayıcı ceza veya Futbol Disiplin Talimatı hükümleri gereğince bir defada ya da toplam 6 (altı) aydan fazla hak mahrumiyeti cezası almamış olmaları şarttır. Seçildikten sonra yukarıdaki cezalan aldıktan tespit edilenlerin üyeliği sona erer.
Tertip Komitelerinin seçiminde bir başkan, bir yardımcı ve bir sekreter seçilerek divan oluşturulur.
3 asıl ve 3 yedek üyeden oluşan kulüp temsilcisi Tertip Komitesi üyeleri seçilir. Tertip Komitesi seçimi gizli oy ve açık tasnifle yapılır. Seçim sonucunu Divan Kurulu bir tutanakla tespit eder.
Tertip Komitesi üyelerinin görev süresi bir sezondur.
Tertip Komitesinin Çalışmaları
Amatör Futbol Tertip Komitesinin Başkanı bu komitenin tabii üyesi olan il temsilcisidir. Tertip Komiteleri faaliyetin devam ettiği lig devresinde İl Temsilcisi tarafından tespit edilen haftanın belirli günlerinde olağan toplantısını yaparlar. Toplantılar üye çoğunluğu ile yapılır. Üye çoğunluğunun sağlanamadığı hallerde İl Temsilcisi tarafından tespit edilecek diğer bir gün toplantı yapılır, ikinci toplantıda da çoğunluk sağlanamaması halinde İl Temsilcisi durumu Amatör İşler Kuruluna bildirerek gerekli işlemleri yapar.
Tertip Komitesi toplantılarında oyların eşitliği halinde İl Temsilcisinin bulunduğu taraf üstün sayılır. Tertip Komitesi toplantılarına üst üste üç defa mazeretsiz katılmayan üyelerin üyelikleri sona erer. Bunların yerine yedekler sıra ile çağırılırlar. İl Temsilcisi gerektiğinde Tertip Komitesini olağanüstü toplantıya çağırır.
Tertip Komitesi çalışmalarında olabilecek sorunlar Amatör İşler Kurulunca çözüme ulaştırılır.
Tertip Komitesinin Görevleri
a) Müsabakalara katılacak takımların bölgesel esaslara göre kümelere ayrılmasını sağlayarak onay için Futbol Federasyonuna göndermek.
b) Müsabakaların statü ve programını yapmak ve onay için Federasyona göndermek.
c) Müsabakaların yapılacağı sahaları belirlemek, müsabakaların gün ve saatlerini tespit ve ilan etmek.
d) Müsabakalardan dolayı çıkacak her türlü anlaşmazlıkları ve itirazları birinci derecede karara bağlamak.
e) Programın herhangi bir nedenle uygulanmaması yüzünden geri kalan müsabakaların tarihlerini tayin etmek.
f) Müsabaka görevlilerinin raporlarını günü gününe inceleyerek ceza ve yürütmeye yönelik bir hüküm ihtiva ediyorsa raporu derhal İl Hakem, İl Gözlemci veya İl Disiplin Kuruluna sevk etmek.
g) Hava muhalefetinden dolayı müsabaka saatinden iki saat öncesine kadar müsabakaları geri bırakmaya karar vermek (Bu süreden sonra müsabakaların yapılıp yapılmayacağına karar vermek o maçın hakemine aittir.)
Bunların dışında bir müsabakanın tesciline veya yeniden yapılacağı tarihin tespitine ve sahalar hakkındaki anlaşmazlıklar üzerinde karar almaya Futbol Federasyonu yetkilidir.
h) Müsabaka programı tamamlandıktan sonra hakem raporları ile saptanmış teknik sonuçlan ve müsabakalara katılan kulüplerin derecelerini tayin ve Futbol Federasyonunun onayından sonra ilan etmek.
ı) Tertip Komiteleri bu görevlerim Futbol Federasyonu adına yürütürler. Amatör İşler Kurulu, komitelerin çalışmalarım her yönden denetleyerek gereği halinde komite kararlarını iptal edebilir veya değiştirebilir ve gerek gördüğü takdirde müsabakaların Tarihini, Yerini, Saatini değiştirebilir, müsabakaları seyircisiz oynatabilir.
j) Federasyonca yayınlanan Genelge ve Talimatlara aykırı hareket eden görevini aksatan Tertip Komitesi üyelerim Federasyon görevden almaya ve yenisini atamaya yetkilidir.
k) Federasyon gerekli gördüğü hallerde, İllerdeki amatör futbol faaliyetlerini resmen yürütür” ifadelerine yer verdi.
Açıklamaların ardından da kulüp yöneticileri birbirlerine başarı temennisinde bulunarak toplantıdan ayrıldılar.

Kısa URL: http://bit.ly/16ZxrqE
İlgili Terimler : ,

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

BENZER İÇERİKLER

ŞAKACI ADAMDAN YEREL MEDYAYA SİTEM

ŞAKACI ADAMDAN YEREL MEDYAYA SİTEMArtvin’in ünlü showman’ı ve şakacısı olarak tanınan Şakir Kara bu sefer

ŞAVŞAT’TA SAKİN KÖY FESTİVALİ YAPILACAK

ŞAVŞAT’TA SAKİN KÖY FESTİVALİ YAPILACAKŞavşat’ın Cittaslow (Sakin Şehir) unvanı almasından sonrada ilçe merkezine

Hopa’da Nefes Kesen Plaj Voleybolu Turnuvası Sona Erdi

Hopa’da Nefes Kesen Plaj Voleybolu Turnuvası Sona ErdiMarmara Kolonya oyuncuları olan Erkeklerde Sakıp-Hakan İkilisi ile bayanlarda

RastgeleSeçilen İçerik
Yatık Döner (Cağ Döneri)

03 Ağustos 2013

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN