Gençlik Merkezi Üyesi Gençlerin “Vatan ve Bayrak Sevgisi” Caddelere Sığmadı

28.10.2016

638 Kişi Okumuş

0 Yorum

genclik-merkezi-uyesi-genclerin-vatan-ve-bayrak-sevgisi-caddelere-sigmadi

Artvin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün bünyesinde faaliyetlerine devam eden Gençlik Hizmetleri, Değerler Atölyesi Ekim ayı teması olan ‘Vatan ve Bayrak Sevgisi” faaliyetleri kapsamında yürüyüş etkinliği düzenlendi.

Gençlik Merkezi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğünün koordinesinde düzenlenen etkinlik kapsamında Halitpaşa Meydan’ında toplanan yaklaşık 200 öğrenci Türk Bayrağını İnönü Caddesi üzerinden yaya olarak Valilik Meydanına kadar taşımasıyla başladı.

Yürüyüşün ardından Gençlik Merkezi üyesi öğrenciler Artvin Valisi Ömer Doğanay’ı makamında ziyaret ederek, Türk Bayrağını takdim etti.

Bayrağı 3 kez öperek teslim alan Vali Doğanay, genç öğrencileri anlamlı etkinliklerinden dolayı kutladı.

Vali Doğanay, Arif Nihat Asya’nın “Bayrak” adlı şiirini ezbere okuyan öğrenciye dizüstü bilgisayar hediye edeceğini söyledi.

Artvin İmam Hatip Lisesi son sınıf öğrencisi Müzeyyen Özkan adlı öğrenci Vali Doğanay’ın yanına gelerek “Bayrak” adlı şiiri ezbere okudu.

Bunun üzerine Vali Doğanay ve salondaki öğrenciler ve öğretmenler dakikalarda başarılı öğrenci Özkan’ı alkışladı.

Ardından Vali Doğanay, şiir ezbere tamamını okuyan öğrenciye vereceği sürpriz hediyesini makamında kabul edeceği gün vereceğini söyledi.  Doğanay, ayrıca şiiri bütün öğrencilere ezberlemelerini istedi.

Salondaki öğrencilere de seslenen Vali Doğanay, “Bayrak sevgisinin temeli çok çalışıp kendinizi yetiştirmektir. Bayrak,  bir milletin hürriyet sembolüdür, özgürlüğüdür, namusudur ve hayatıdır. Şayet bayrağımızın ne anlama geldiğini anlamazsak sadece kuru bir taşımak olur. Bayrak demek sizlerin daha çok çalışmanız demektir. Eğer bayrağımızı seviyorsanız daha çok çalışmanız lazım. Vatanınızı daha çok sevmeniz lazım. Eğer çok çalışmazsak diğer milletler bizleri ezer geçer. Hürriyetinizde elde gider, her şeyinizde elde gider.” diye konuştu.

Etkinliğin bitmesinin ardından Vali Doğanay, “Bayrak” şiirini ezbere okuyan başarılı öğrenci Müzeyyen Özkan’ı makamında kabul ederek, tebrik etti ve en iyi marka dizüstü bilgisayar hediye etti.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz