Tekkale Ortaokulu’ndan 15 Temmuz Ziyareti

04.11.2016

661 Kişi Okumuş

0 Yorum

tekkale-ortaokulundan-15-temmuz-ziyareti

Yusufeli Tekkale Ortaokulu öğrencileri 15 Temmuz Yusufeli Şehitleri anısına ilçenin 15 Temmuz Şehitlerinden Dursun Acar’ın ailesini ziyaret etti.

Tarihin şanlı direnişi 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri anısına Tekkale Ortaokulu öğrencileri ziyaretleri kapsamında Yusufeli Kaymakamlığı, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin’i Ve Başkan Yardımcısı Mehmet Akıllı ve  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nü ziyaret etti.

Tekkale Ortaokulu Müdürü Bilal Top,” Tekkale Ortaokulu olarak 15 Temmuz Yusufeli Şehidi Dursun Acar’ın ailesine, Yusufeli Kaymakamlığına, Yusufeli Belediye Başkanlığına ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ziyaretlerde bulunduk. Bu ziyaretlerimiz hem ilçe adına farkındalık yaratmak hem de diğer okullara örnek olma adına attığımız önemli bir adımdır. Amacımız, öğrencilerimizin okul dışında, sosyal hayat içinde ülkemizde yaşanmış olan bu olumsuz süreci görmeleri ve devlet kurumlarıyla tanışmalarıydı. Bizim için çok faydalı ve güzel bir gün oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” dedi.

Ziyaretten çok mutlu olduğunu dile getiren Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, “15 Temmuz’da en çok yara alan ilçelerimizden biri Yusufeli’dir. Tarihin için baktığımız zaman da bunun gibi birçok kalkışmalar birçok kardeş kavgaları yaşadık. Milletimiz, ferasetiyle böyle durumların üstesinden gelmiştir ve gelmeye de devam edecektir.  Bunun tanıklığını, ifşasını da siz gençler yapacaksınız. Bu etkinliğiniz vatan, bağımsızlık, şehitlik, fedakârlık gibi ulvi kavramların çocukların zihinlerinde kalıcı izler bırakması ve ülkemizin geleceği adına çok önemlidir. Gelecek sizlerin sayesinde bugünden daha iyi olacaktır.” dedi.

Tekkale Ortaokulu öğrencileri, belediye başkanı ziyareti akabinde Şehit Dursun Acar’ın kayınbiraderi olan belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Akıllı’yı da ziyaret etti.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz