Artvin Valisi Doğanay, Ardanuç İlçesini Ziyaret Etti

01.11.2016

749 Kişi Okumuş

0 Yorum

Artvin Valisi Ömer Doğanay, Ardanuç ilçesini ziyaret ederek, çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulundu.

İlk olarak İlçe Kaymakamlığını ziyaret eden Vali Doğanay, Kaymakam Abdil Koç’tan ilçenin genel durumu ve sorunları hakkında bilgi aldı.

Daha sonra İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü’nü ziyaret eden Vali Doğanay, güvenlik güçlerinin yetkililerden ilçenin asayiş ve güvenliği konusunda bilgiler aldı.

Yürüyerek İlçe Belediyesine gelen ve cadde üzerinde karşılaştığı esnaf ve vatandaşlarla merhabalaşan Vali Doğanay, ardından Başkan Yıldırım Demir’i makamında ziyaret etti.

Vali Doğanay, belediyenin hizmetleri ve faaliyetleri konusunda Başkan Yıldırım Demir’le bir süre görüştü.

Daha sonra Artvin Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı olarak 24 saat esaslı 81 çalışanıyla 80 engelliye hizmet veren Ardanuç Engelsiz Yaşam ve Rehabilitasyon Merkezi’ni gezen Vali Doğanay, İl Müdürü Bahattin Yetim’den merkezdeki hizmete dair bilgi aldıktan sonra, burada yaşayan engelli vatandaşlarla bir süre sohbet ederek istek ve taleplerini dinledi.

Ardından İskenderpaşa Çok Programlı Anadolu Lisesini de ziyaret eden Vali Doğanay, 12/A sınıfında bir süre öğrencilerle birlikte ders dinledi ve öğrencilerle sohbet etti.

Bazı engelliler televizyondan futbol maçlarını izleyebilmek için Vali Doğanay’dan Lig TV talebinde bulundu.

Engelliler, Vali Doğanay’dan Engelsiz Yaşam ve Rehabilitsayon Merkezi yolunun bazı bölümlerinin bozuk olduğunu ve daha da konforlu hale getirilmesi talebinde bulundu. Bunun üzerine Vali Doğanay, ziyarette kendisine eşlik eden Belediye Başkanı Yıldırım Demir’den yolun kısa sürede iyileştirilmesini istedi.

İlçe ziyaretleri kapsamında Ardanuç ilçesini ziyaret ettiğini belirten Vali Doğanay,  ilçedeki yapılması planlanan ve devam eden çalışmaların takipçisi olacağını söyledi.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz