“Benim Adım Türkiye” Tiyatro Oyunu Büyük İlgi Gördü

28.10.2016

699 Kişi Okumuş

0 Yorum

benim-adim-turkiye-tiyatro-oyunu-buyuk-ilgi-gordu

Artvin Valiliği’nin katkılarıyla, 24-25 Ekim 2016 tarihlerinde Artvin’de ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören tüm öğrencilere sahnelenen “Benim Adım Türkiye” adlı oyununu il genelinde toplam 2 bin 776 lise öğrencisi izledi.

İsmail Gülnar Tiyatrosu tarafından hazırlanan ve 15 Temmuz darbe girişimini konu alan oyun iki gün boyunca, merkez ilçedeki sekiz lisenin toplam 2 bin 776 öğrencisi tarafından izlendi.

Toplam 8 seansla ortaöğretimde öğrenim gören 2 bin 776 lise öğrencisi ile öğretmenler Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezinde “Benim Adım Türkiye” adlı oyun sahnelendi.

Yönetmenliğini İsmail Gülnar’ın yaptığı,  Mehmet Dündar’ın yazdığı ve Nermin Bilgin’in sahne tasarımını yaptığı tek perdelik tiyatro oyunu öğrenci ve öğretmenleri duygulandırdı.

Kurtuluş Savaşı esnasında ecdadımızın zor şartlar altında vatan için yaptığı fedakarlıkları anlatarak başlayan oyunda, 15 Temmuz hain darbe girişiminde yaşanan olaylar ve yine milletimizin devleti ve vatanı için gözünü kırpmadan canını feda etmesi konusu işlendi.

Tiyatro gösterisinin bitmesiyle birlikte öğretmen ve öğrenciler hep birlikte ayağa kalkıp oyuncuları dakikalarca alkışlayarak, sevgi gösterilerinde bulundu. Öğrenciler, oyun bitiminin ardından tiyatro ekibiyle bir süre sohbet ederek, oyunla ilgili duygu ve düşüncelerini paylaştı.

Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, yaptığı açıklamada, sergilenen tiyatro oyunundan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, öğrencilerimizin başta vatan sevgisi olmak üzere milli, manevi değerleri benimsemiş fertler olarak yetiştirilmesinde tiyatro sanatının çok önemli işlevi olduğunu belirtti.

Tiyatro ekibinin tüm oyuncularını tebrik ederek, yönetmen İsmail Gülnar’a teşekkür eden Kahveci, “Benim Adım Türkiye” adlı tiyatro eserinin öğretmen ve öğrencilerle buluşmasını sağlayan Vali Doğanay’a şükranlarını sundu.

Vali Doğanay’a Teşekkür Ziyareti

Kahveci, tiyatro oyununu izleyen tüm ortaöğretim kurumlarını temsilen her okuldan bir öğrenci ve okul yöneticisiyle Vali Ömer Doğanay’ı makamında ziyaret ederek teşekkür dileklerini ifade etti.

Vatan, millet ve bayrak sevgisini konu alan oyunu izlemeyen bütün öğrencilere teşekkür eden Vali Doğanay, başarılı bir oyun sergileyen tiyatro yönetmeni İsmail Gülnar başta olmak üzere oyuncuları bir kez daha kutladı.

Vali Doğanay, vatanı, milleti ve bayrağı uğruna gözünü kırpmadan canını feda eden aziz şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, gazilerimize de acil şifalar diledi.

Vali Doğanay, öğrenci ve okul yöneticileriyle bir süre sohbet ederek, öğrencilere başarılar diledi.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz