Borçka’da “Benim Adım Türkiye” Adlı Tiyatro Sahnelendi

26.10.2016

717 Kişi Okumuş

0 Yorum

borckada-benim-adim-turkiye-adli-tiyatro-sahnelendi

İzmir Kültür Sahnesi İsmail Gülnar Tiyatro ekibi oyuncuları tarafından “Benim Adım Türkiye” adlı oyun sahnelendi.

Borçka Acarlar Meslek Yüksek Okulu Konferans salonundaki tiyatro oyununu Borçka Kaymakamı Ertuğrul Örnek, Belediye Başkan Aslan Atan, Murgul İlçe Müftüsü Bahtiyar Kargıoğlu, diğer daire amirleri, siyasi parti başkanları, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş izledi.

15 Temmuz’da demokrasinin, milletin, bayrağın ve bütün manevi değerlerin galip geldiği bir gece olduğunu ifade eden Tiyatro Gösterimi Yönetmeni İsmail Gülnal “O akşam bütün halkımız erkeğiyle, kadınıyla, çocuğuyla, genciyle ve yaşlısıyla göğsündeki imanı ve elindeki şanlı bayrağımızla sokaklara dökülerek bu vatan bizimdir diyerek ortaya çıkmış ve o gün kazanmıştır. Bayrağımıza ve vatanımıza sahip olabilmek için mutlaka bir bedel ödemek gerekiyordu ve o günde millet olarak bir bedel ödedik” diye konuştu.

Gülnal; “Tiyatromuzun senaryosunu 15 Temmuz darbe girişimi sonrası sahneye konulduğu, daha bir aylık bir senaryomuzdur. Sahnelerimizi ekip arkadaşlarımla yurt dışında oynamayı düşünüyoruz, şu an her şey güzel gidiyor. Ülke içinde oynanan oyunları bizde sahnelerimizle anlatmaya çalışıyoruz” diye bilgilendirmelerde bulundu.

Konuşmaların ardından yönetmenliğini İsmail  Gülnal’ın yaptığı, Nermin Bilgin’in de sahne tasarımını gerçekleştirdiği tek perdelik tiyatro oyunu Kurtuluş Savaşı’nda zor şartlar altında vatan için yapılan fedakarlıkların anlatıldığı oyunda, ayrıca 15 Temmuz darbe girişiminde yaşanan olaylar da izleyicilere aktarıldı.

Tiyatro konferans salonunda izleyicilerin duygu dolu anlarla büyük ilgi ile izlendi.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz