Hopa’da Benim Adım Türkiye İsimli Tiyatro Oyunu Sahnelendi

27.10.2016

667 Kişi Okumuş

0 Yorum

hopada-benim-adim-turkiye-isimli-tiyatro-oyunu-sahnelendi

Hopa’da “Benim Adım Türkiye” isimli tiyatro oyunu sahnelendi.

Hopa Kaymakamlığı, Hopa Belediyesi katkılarıyla İlçe Müftülüğü’nün organizasyonuyla Hopa’ da, İzmir Kültür Sahnesi İsmail Gülnar Tiyatrosu tarafından 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerimiz için hazırlanmış olan “Benim Adım Türkiye” adlı oyun sahnelendi.

Tiyatro oyununa halk yoğun ilgi gösterdi. Tiyatro’yu yaklaşık 500 kişi izledi.

Demokrasi Şehitleri ve tüm şehitler adına Merkez Cami İmam-Hatibinin okuduğu Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından İlçe Müftüsü Selami Aydın ve Kaymakam Özkan konuşma yaptı, Kaymakam Özkan yaptığı konuşmasında, 15 Temmuz’da demokrasinin, milletin, bayrağın ve bütün manevi değerlerin galip geldiği bir gece olduğunu ifade ederek, “O akşam bütün halkımız erkeğiyle, kadınıyla, çocuğuyla, genciyle ve yaşlısıyla göğsündeki imanı ve elindeki şanlı bayrağımızla sokaklara dökülerek bu vatan bizimdir diyerek ortaya çıkmış ve o gün kazanmıştır. Bayrağımıza ve vatanımıza sahip olabilmek için mutlaka bir bedel ödemek gerekiyordu ve o günde millet olarak bir bedel ödedik.” diye konuştu.

Kurtuluş Savaşı’nda zor şartlar altında vatan için yapılan fedakârlıkların anlatıldığı oyunda, ayrıca 15 Temmuz darbe girişiminde yaşanan olaylar da perdeye aktarıldı.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz