İlçe Kaymakamlarından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

28.10.2016

627 Kişi Okumuş

0 Yorum

ilce-kaymakamlarindan-29-ekim-cumhuriyet-bayrami-mesaji

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 93. Yıl dönümü nedeniyle ilçe kaymakamları Cumhuriyet Bayramı mesajları yayımladılar.

Arhavi Kaymakamı Şeref Aydın’ın Cumhuriyet Bayramı mesajı; “Cumhuriyet; bağımsızlığından ödün vermeyen, dayatmalara boyun eğmeyen, Atatürk öncülüğünde yurduna ve egemenliğine sahip çıkan, Onun ilke ve devrimlerini gönülden benimseyen Türk Ulusunun soylu kişilik özelliklerinin bir yansıması, ulusal onurumuzun bayraklaşan simgesi ve büyük Türk Devriminin adıdır. Cumhuriyet, korumamız ve ödün vermeden yaşatmamız gereken en değerli varlığımızdır.

Türk Devrimi, çağın getirdiği ve gerektirdiği koşulları toplum yararına yaşama geçiren, yapıldığı dönemle sınırlı kalmayan, süreklilik boyutu bulunan, yeni kazanımlarla ve ilk günkü bilinçle sürdürmemiz gereken bir çağdaşlaşma atılımıdır. Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş felsefesi ve dayandığı ilkeler, çağdaş bir yaşam biçiminin de çerçevesini çizmektedir.15 Temmuz surecinde gösterdi ’ki Aziz milletimiz Cumhuriyet bireyleri olarak demokrasisine birlik ve beraberliğine, ülkenin bekasına yönelen dahili ve harici her türlü tehdide meydan okuyacaklardır.

Cumhuriyet Bayramımızın 93. yıl dönümünde; Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaşlarını, vatan uğruna gözünü kırpmadan can veren şehitlerimizi, gazilerimizi şükranla, saygıyla ve rahmetle anıyor Cumhuriyet Bayramınızı kutluyorum” ifadelerine yer verdi.

Özkan, Cumhuriyet Yeniden Dirilişin Sembolüdür

Hopa Kaymakamı Mehmet Ali Özkan’da yayımladığı, “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı” kutlama mesajında; “Her anı kahramanlıklarla dolu eşsiz bir mücadele örneği olan Kurtuluş Savaşı, Milletimizin var olma mücadelesi, Cumhuriyet ise yeniden dirilişin sembolüdür.

Cumhuriyetimizin en büyük başarısı da milletimizin bütün fertlerini vatandaşlık temelinde birleştirmiş olmasıdır. Milletçe barış ve kardeşliğin sesini daha da yükselttiğimiz bugünlerde asla unutmayacağımız aziz şehitlerimizin acılarını, kahraman gazilerimizin fedakârlıklarını da yüreğimizde hissediyoruz.

Millet olarak el birliği ve gönül birliğiyle çalışmaya devam etmemiz, kardeşçe birbirimizi kucaklamamız, birbirimize kenetlenmemiz halinde çok daha güçlenerek, aydınlık yarınlarımızı hep birlikte kurmakla mümkün olacaktır.

Cumhuriyet, bizim için sadece bir yönetim şekli değil, aynı zamanda tarihimizin en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesi, toplumsal ve siyasal değişim projesidir. Cumhuriyetin ilanı, milletimizin şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından biridir.

Ülkemizi, sürekli olarak gelişen ve değişen dünyada hak ettiği konuma getirmek için, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak, demokrasisiyle, hukuk devleti normlarıyla, insan hak ve hürriyetleriyle, ekonomisiyle, sanayisiyle, eğitim düzeyi ve her bakımdan mutlu olduğu refah bir Türkiye hedefine ulaşmak için bütün gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz.

Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; Cumhuriyetimizin kuruluşunda emeği geçen kahramanlarımızı, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygı, minnet ve şükranla anıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyor, Hopalı hemşerilerimizin ve bütün vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını kutluyorum” dedi.

Ambarcı Cumhuriyet Bağımsızlığımızın Ve Vatanımızın Bölünmez Bütünlüğünün Simgesi

Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 93. Yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda; “Yaşanılan tüm zorluk ve sıkıntılara rağmen her şeyini kaybetmiş olan bir milletin tarihte eşine az rastlanır bir mücadele sonucunda Türk Milletine Bağımsızlık ve Demokrasi gibi önemli hakların verildiği, halkın ülke yönetiminde söz sahibi olduğu Cumhuriyet yönetimi ilan edilmiştir. Bağımsızlığımızın ve vatanımızın bölünmez bütünlüğünün simgesi olan Cumhuriyetimizi korumak, yaşatmak ve gelecek nesillere ulaştırmak Türk Milletinin en önemli görevlerindendir. Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 93. Yıl dönümü dolayısıyla, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve kahramanlıkları ile her zaman gurur duyduğumuz gazilerimizi minnet ve saygıyla anıyor, Milletimizin ve siz değerli Şavşatlı hemşerilerimin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını en kalbi duygularımla kutluyorum’’ ifadelerini kullandı.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz