Şavşat Tepebaşı Köyünde Yangın

02.11.2016

758 Kişi Okumuş

0 Yorum

savsat-tepebasi-koyunde-yangin

Şavşat’a bağlı Tepebaşı köyü Aşağı mahallede saat 03:00 sularında İshak Bilgin’e ait 2 katlı ahşap evde henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen yangın aynı mahallede bulunan Mustafa Demir, Hayati Demir ve Ahmet Bilgin’in ev ve samanlıklarına sıçradı. Yangında 4 ev, 2 ahır, 2 samanlık tamamen yanarken 1 traktörde tamamen kullanılamaz hale geldi.

Yaklaşık 4 saat süren söndürme çalışmalarının sonunda Şavşat Belediyesine ve Şavşat Orman İşletme Müdürlüğüne ait itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle yangın kontrol altına alındı. Yangının daha fazla büyümemesi için mahalle sakinlerinin soğuk hava şartlarına rağmen söndürme çalışmalarına yoğun çaba harcadıkları öğrenildi.

Yangında İshak Bilgin ve eşi Behiye Bilgin hafif yaralandılar. Yaralılar kaldırıldıkları Şavşat Devlet hastanesinde yapılan ilk müdahalenin ardından İshak Bilgin’in Trabzon’a sevk edildiği, eşi Behiye Bilgin’in ise Şavşat Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı.

Çıkan yangında can kaybı yaşanmazken büyük çapta maddi hasar meydana geldi. Şavşat Kaymakamı Mesut Gazi Ambarcı yangının neden çıktığı ile ilgili ekiplerin incelemesinin sürdüğünü belirterek, vatandaşlarımızın yaraları en kısa zamanda sarılacağını söyledi.

Yangınla ilgili araştırma ve soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.

Haber: Şavşat’ın Sesi

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz